01 02 03 4 kółka i nie tylko: Rajd Dakar: Peugeot z mistrzowskim składem 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Rajd Dakar: Peugeot z mistrzowskim składem

34
Sebastien Loeb pojedzie w Dakarze!
Rok temu Peugeot wystartował po raz pierwszy ze swoim nowym programem, czyli autem 2008 DKR. Sukcesu nie było, dość powiedzieć, że tempo było średnie, a imprezę ukończył zaledwie jeden pojazd z trzech wystawionych. Z założenia jednak start ten był pierwszym z kilkuletniego planu i porażka, czy też słaba forma, były wkalkulowanym ryzykiem, a nie wielkim zaskoczeniem. Doświadczenie zostało zebrane, a teraz firma wystartuje ponownie z poprawionym autem i powiększonym składem z naprawdę WIELKIMI nazwiskami.

Kierowcami Peugeota w edycji 2016 rajdu będą: Stephane Peterhansel, który kilkukrotnie zwyciężył w Dakarze tak na motocyklu jak i w samochodzie, Cyril Despres, czyli wielokrotny zwycięzca Dakaru na motocyklu, teraz jeżdżący już na czterech kółkach, Carlos Sainz będący kilkukrotnym mistrzem świata i zwycięzcą Dakaru oraz osoba, której przedstawiać nie trzeba - Sebastien Loeb, czyli w skrócie najbardziej utytułowany kierowca rajdowy w historii. Mało tego Loeb wystąpi w załodze ze swoim wieloletnim pilotem Danielem Eleną.

O transferze Sebastiena Loeba do Dakaru mówiło się od dawna, oczekiwaliśmy jedynie oficjalnego potwierdzenia. Tak potężnego, jeśli chodzi o nazwiska, zespołu w rajdzie jeszcze nigdy nie było. Jeśli tylko sprzęt da radę, Mini może wreszcie mieć prawdziwy problem z wygraną.

Etykiety: , , , , , , , , , , ,

35 36 37 38