01 02 03 4 kółka i nie tylko: Formuła 1: Renault kupuje Lotusa - już oficjalnie 04 05 15 16 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 31 32 33

Formuła 1: Renault kupuje Lotusa - już oficjalnie

34
Trochę jednak szkoda tego legendarnego malowania. Prawda?
Duża wiadomość nadeszła przed chwilą ze światka F1. Renault wystosowało oficjalny list intencyjny w sprawie chęci zakupu pakietu kontrolnego zespołu Lotusa. Celem jest oczywiście powrót marki do rywalizacji w pełnej formie, a nie jedynie jako producenta silników i odbudowa reputacji nadszarpniętej przez nieudane jednostki napędowe. Po takim dokumencie dopięcie całej transakcji ma się już podobno wiązać jedynie z załatwieniem formalności i ustaleniem zasad przejęcia.

Renault nabywając zespół zobowiązuje się jednocześnie do uregulowania wszystkich jego zaległości finansowych wynoszących podobno niemal 3 miliony funtów. Wykupienie Lotusa może również świadczyć o tym, że francuski koncern jest niemal pewien, że w przyszłym sezonie nie będzie zespołu klienckiego, kupującego ich silniki i boi się stracić reprezentację w królowej motorsportów.

Co z tego wyniknie dla personelu? Trudno powiedzieć, ale kierowcy będący w Lotusie tylko z powodu stojących za nimi sponsorów, mogą zacząć nieco obawiać się o swoje posady. Oby tylko powrót jako team, oznaczał również lepszą jakość jednostek Renault, gdyż w innym wypadku Honda może mieć równego sobie rywala.

Etykiety: , , , , , , ,

35 36 37 38